Prihlásenie


Registrácia

Zaregistrujte sa jednoducho a úplne zdarma a môžete sa zapojiť do diskusií, komentovať články na blogu. Po zaregistrovaní Vám bude mailom na Vami uvedenú registračnú adresu zaslaný ebook Sprievodca prípravou podkladov

Najnovšie video

Kladenie vinylových podláh

Akcie, novinky, informácie

Riešenia

Skladba podlahy

Aká by mala byť správna skladba podlahy?

Už pri samotnom návrhu podlahy je potrebné jednoznačne si ujasniť s investorom, aký druh nášľapnej vrstvy, vzhľadom na typ prevádzky si zvolí. Tento krok, spolu s doplňujúcimi požiadavkami, je nutný pre návrh skladby ostatných podlahových vrstiev.
V každom prípade je potrebné rátať s použitím samonivelizačnej stierky, hlavne pre zníženie prašnosti a dosiahnutie požadovanej rovinnosti podkladu – je teda nutné nivelizovanie.

Samotnému nivelizovaniu by malo predchádzať vhodné penetrovanie. Taktiež má viacero funkcií – ako viazanie prachu, zlepšenie priľnavosti vytvorením adhézneho mostíka, zjednotenie nasiakavosti, či spevnenie podkladu.
V praxi, priamo na stavbe, je potrebné zvoliť presne opačný spôsob hodnotenia. Najmä pri rekonštrukciách a adaptáciách je v prvom kroku potrebné vykonať obhliadku stavby a zistiť vlastnosti podkladu (druh, vlhkosť, pevnosť, súdržnosť, ...). Podľa zistených parametrov následne treba prehodnotiť jeho vhodnosť na ďalšie použitie, prípadne jeho úplnú výmenu. V prípade že je potrebné len vylepšiť vlastnosti existujúceho podkladu, je možné použiť niektoré zo špeciálnych materiálov, ktoré odporúčajú výrobcovia podlahovej chémie. Dôležité pre správny výber materiálov je pri rekonštrukciách aj predpokladané statické zaťaženie objektu.

Pre nadobudnutie rôznych špecifických vlastností sa používajú doplnkové materiály, napr. podložky. Tie spĺňajú vždy špecifickú funkciu, ale je potrebné dbať aby boli v rámci skladby správnym spôsobom a v danej postupnosti aplikované.

Ako sa hovorí že každý z nás je iný, to isté platí aj pri návrhu skladby podlahy. Každá je jedinečná a vyžaduje si iný prístup. Preto v rámci tejto stránky prichádzame s informáciami, riešeniami a poradenstvom, ktorých účelom je pomôcť pri rozhodovaní sa o správnom návrhu Vašej podlahy.
V prípade riešenia špecifického problému alebo sporných otázok nás kontaktujte.