Prihlásenie


Registrácia

Zaregistrujte sa jednoducho a úplne zdarma a môžete sa zapojiť do diskusií, komentovať články na blogu. Po zaregistrovaní Vám bude mailom na Vami uvedenú registračnú adresu zaslaný ebook Sprievodca prípravou podkladov

Najnovšie video

Kladenie vinylových podláh

Akcie, novinky, informácie

Riešenia

Vinylové podlahy – ako ich správne čistiť a ošetrovať

S aktuálnym trendom použitia vinylových podlahových krytín v interiéri sa stretávame čoraz častejšie, takže je dobré vedieť niečo o ich správnej údržbe a možnosti drobných opráv

Všetky vinylové podlahy majú už z výroby aplikovanú polyuretánovú povrchovú vrstvu, ktorá síce značne zvyšuje odolnosť podlahoviny, ale táto je aj tak stále dosť citlivá na oder, či poškriabanie. Užívaním sa často dokonalý vzhľad časom mierne zhorší a pre oživenie je potrebný profesionálnejší zákrok. Tento by mala vykonávať v prvom rade vyškolená firma so skúsenosťami a vybavením, ktoré sú adekvátne plánovanému zásahu.

Čistenie a údržba vinylovej podlahy

1. Odstránenie zvyškov pôvodnej polyuretánovej vrstvy, starších ošetrovacích nánosov a silne zanesenej špiny.

Ináč povedané základné čistenie, ktoré sa vykonáva za použitia jednokotúčového stroja a špeciálneho čistiaceho prostriedku RZ 150.

2. Základné ošetrenie, ochrana

Na vyčistený povrch sa aplikuje ochranná emulzia, zušľachtená polyuretánom RZ 162, ktorá zabezpečí pri správnej pravidelnej údržbe dlhodobý ochranný efekt. Najlepšiu ochranu vinylovej podlahe však zaručuje dvojzložkový polyuretánový lak RZ 171 Turbo Protect Plus alebo RZ 170 Turbo Protect Zero, ktorý je už porovnateľný s parketovými lakmi.

3. Bežná údržba

Na bežnú údržbu takto ošetrenej vinylovej podlahy sa používa výrobok RZ 181.

Sanácia poškriabaných vinylových podlahovín

1. Výmena poškodeného dielca

Využíva sa pri väčšom poškodení, dielec je poškriabaný až do nosiča z PVC. Ide o radikálnejšiu metódu, ale pre podlahára sa jedná o bežný zákrok.

2. Retušovnie menšieho mechanického poškodenia

V prípade opotrebovaného povrchu a drobných škrabancov, ktoré nezasahujú do hĺbky vinylového dielca, je možné sanovať povrch špeciálnym dvojzložkovým retušovacím olejom RZ 173 Refresher. Tento vytvorí ochrannú vrstvu, ktorá opticky zaretušuje nedokonalosti aj škrabance na povrchu, tak, že užívateľ si môže vychutnávať pocit novej neporušenej podlahy.