Prihlásenie


Registrácia

Zaregistrujte sa jednoducho a úplne zdarma a môžete sa zapojiť do diskusií, komentovať články na blogu. Po zaregistrovaní Vám bude mailom na Vami uvedenú registračnú adresu zaslaný ebook Sprievodca prípravou podkladov

Najnovšie video

Kladenie vinylových podláh

Akcie, novinky, informácie

Riešenia

Epoxidové nátery

V porovnaní s liatou podlahou tvoria epoxidové nátery cenovo výhodnejšiu alternatívu povrchovej úpravy podlahy. Rozdiel oproti liatej podlahe je v hrúbke, ktorá je len niekoľko desatín milimetra a v mechanickej odolnosti. Táto je dostatočne vysoká, no po nejakom čase (niekoľkých rokoch) dochádza v miestach so zvýšenou prevádzkou k zodratiu  tenkého náteru a je ho nutné obnoviť. Samozrejme je najlepšie opäť natrieť celú plochu, teda aj miesta, ktoré neboli poškodené, nie z funkčného, ale hlavne z estetického hľadiska. Je treba si tiež uvedomiť, že pokiaľ nemáme patrične upravený podklad, náter prenesie všetky jeho optické defekty a v miestach nerovností dochádza k jeho rýchlejšiemu opotrebeniu.

Riešením je predchádzajúca úprava podlahy s použitím odolnej samonivelizačnej stierky, toto riešenie odstráni nedostatky v optike a zlepší mechanické vlastnosti, avšak je zas cenovo o niečo  náročnejšie.

Najviac používaným náterom z výrobkov značky Arturo je Arturo EP 3900. Je vhodný hlavne do skladov, garáží, dielní, predajní a pod. Je vyrábaný vo väčšine farieb RAL, prípadne s prímesou jemného piesku vytvoriť protišmykovú podlahu.

Vlastnosti:

  • bezšvový
  • bez rozpúšťadiel a takmer bez prachu
  • odolný proti opotrebeniu
  • ľahká aplikácia
  • ľahké čistenie

Zloženie:

  • 1 - vrchný náter Arturo EP 3900
  • 2 - základný náter Arturo EP 3900
  • 3 - podkladný betón

Aplikácia:

Podklad musí byť dostatočne nosný, suchý, jemne drsný, pevný, bez mastnoty a neprídržných častíc. Pevnosť v tlaku by mala byť minimálne 25 MPa, odtrhová pevnosť 1,5 MPa.
Pre zlepšenie optických a mechanických vlastností sa odporúča podklad napenetrovať penetráciou UZIN PE 260, pri viac zaťažovaných plochách ako sú napr. garáže penetrovať epoxidovou penetráciou Arturo EP 6060 a s prebytkom posypať kremičitým pieskom frakcie 0,4-0,8 mm. Následne vyrovnať stierkovacou hmotou UZIN NC 170.
Na takto pripravený podklad nanášame vlastný náter Arturo EP 3900  minimálne v dvoch vrstvách.